Co słychać w przedszkolu ?

Do Oddziału Przedszkolnego uczęszczają BIEDRONKI – dzieci 5, 6 letnie oraz MOTYLKI – dzieci 3, 4 letnie.

20 września w naszym przedszkolu odbył się ,,Dzień Przedszkolaka”, podczas którego dzieci uczestniczyły w pląsach, zabawach oraz otrzymały ordery ,,SUPERPRZEDSZKOLAKA”. Tego dnia w grupie Biedronek odbyło się też ,,Pasowanie na starszaka”, gdzie dzieci musiały zdać test sprawnościowy, po którym otrzymały dyplomy i upominki.

W kolejnym tygodniu, w naszym przedszkolu odbyła się akcja ,,Każdy Skrzat sprząta Świat”, podczas której włączyliśmy się w akcję sprzątania świata, która była poprzedzona pogadanką na temat ekologii i segregacji śmieci.

W minionym miesiącu włączyliśmy się w akcję ,,Cała Polska czyta dzieciom”, bowiem wiemy że czytanie jest bardzo ważne. Z tej okazji pewnego dnia odwiedziła nas mama naszej Zosi i przeczytała piękną bajkę o ,,Wilku i siedmiu koźlątkach”. Bardzo nam się podobało, a Zosi najbardziej!!!!! Czekamy na innych rodziców!!!!

Niewątpliwie do bardzo miłych i udanych wydarzeń zaliczamy ,,Święto Pieczonego ziemniaka”, podczas którego też przywitaliśmy nowa porę roku: JESIEŃ. Świętować pojechaliśmy do Wąsosza do zaprzyjaźnionej świetlicy, do p. Zenka Kwaśnego. Były zabawy, pląsy, nie zabrakło tez zawodów sportowych z udziałem Króla Dnia – ZIEMNIAKA”. Po zmaganiach sportowych stworzyliśmy ,, Jesienny Dywan” ze stempelków z ziemniaków. Tego dnia nie mogło zabraknąć potraw z ziemniaków, czyli tak uwielbianych przez dzieci FRYTEK. Z pełnymi brzuszkami i uśmiechami na twarzy udaliśmy się na spacer nad jezioro, aby spotkać Jesień, no i udało się bowiem widzieliśmy odlatujące klucze dzikich gęsi. Bardzo dziękujemy za gościnę pani Chareńskiej i panu Zenkowi.