Andrzejki w klasach młodszych

Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów,…. wróżb. Andrzejki  są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem  szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i ponieść w świat marzeń i fantazji.

29 listopada uczniowie klasy II pod opieką nauczycieli zebrali się na sali gimnastycznej naszej szkoły, żeby wśród pięknej dekoracji wnikąć chociaż na chwilę w świat przyszłości i tego co nieznane .

Na tę okazję sala gimnastyczna za sprawą pani Karoliny, pani Magdy i uczniów klas starszych została zamieniona w „salę wróżb”. W rolę ,,wróżek’’ wcieliły się w tym dniu pani Ania Sawicka i pani Ewelina Jarecka.

Tak ,więc każdy uczestnik andrzejkowej  ,,strefy wróżb’’ z niecierpliwością losował  karteczki z imionami,  aby odczytać imię swojej sympatii, losował kartki na których widniały nazwy zawodów przyszłości, wybierał swój ulubiony kwiat i słuchał treści wróżb z tym związanych, odkrywał tajemnice talerzyków i zaczarowanych ciasteczek z wróżbą, bądź szukał swojej szczęśliwej liczby. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.

Wiele śmiechu i radości dostarczały dzieciom przepowiednie. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się kto wygra wyścig butów i  jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny , kto znajdzie w jabłku gwiazdkę  i w przyszłości będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie. Po tak emocjonujących wróżbach uczniowie klasy II przeszli do klasy lekcyjnej, gdzie czekała na  nich smaczna, świąteczna niespodzianka .

Cytując wypowiedzi uczniów ,,był to niezwykły szkolny dzień’’.

Organizatorzy : Anna Sawicka i Ewelina Jarecka