Rzucam palenie, bo mam sumienie!

W trzeci czwartek listopada (21.11.2019 roku) –  po raz kolejny – uczniowie klas 0-III Szkoły Podstawowej w Kowalewie zaangażowali się w obchody „Światowego Dnia Rzucania Palenia”. Oddział przedszkolny, uczniowie z klasy drugiej i  trzeciej odpowiedzieli na hasło tegorocznego konkursu plastyczno-literackiego o tematyce antynikotynowej „Rzucam palenie, bo mam sumienie” i wykonali bardzo kreatywne prace.

Dzieci poprzez plakaty z rymowankami/wierszami (które przez tydzień były eksponowane na korytarzu szkoły) wyrażały swoje emocje i poglądy dotyczące problemu palenia papierosów .

To wspaniale, że grupa młodych ludzi nie jest obojętna na problemy nałogów i zechciała poprzez udział w konkursie edukować całą społeczność szkolną –  zachęcić innych do rzucenia palenia, przestrzec przed skutkami tego nałogu i powiedzieć kategorycznie – „PAPIEROSOM – NIE”!!!

Organizatorzy konkursu – bardzo dziękują wszystkim uczestnikom tegorocznej akcji prozdrowotnej i zapewniają, że wszystkie plakaty i te duże i te całkiem małe zasługują na wyróżnienie! Szczególne podziękowania i gratulacje kierowane są do tegorocznych zwycięzców, którymi zostali:

I miejsce

– Jakub Hilscher kl.”0”

– Natalia Kusz kl. II

– Michał Przybyszewski kl. III

II miejsce

– Igor Ciabach kl. II

– Wojciech Kinowski kl. III

III miejsce

– Milena Hennig kl. II

-Wojciech Hilscher kl. II

– Weronika Makarewicz kl. III

– Michał Skok kl. III

Wyróżnienia: Aleksander Gic, Zuzanna Wojciechowska, Lena Brzykcy, Patrycja Berka, Oliwia Ciochoń, Julia Kowalczewska, Oliwia Wykręt, Wiktoria Wysocka.

GRATULACJE !!! 

Organizatorzy: Ewelina Jarecka i Anna Sawicka