W klimacie Świąt Bożego Narodzenia

16 grudnia uczniowie klasy II pod opieka pani Anny Sawickiej i pani Eweliny Jareckiej odwiedzili Muzeum Ziemi Szubińskiej, gdzie wzięli udział w zajęciach świątecznych. Pierwszym punktem wizyty była pogadanka i obejrzenie wystawy związanej ze zwyczajami i obrzędami Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie rozmawiali o tradycjach kultywowanych w ich domach i wymieniali spostrzeżenia na temat niezwykłych przedmiotów zgromadzonych na wystawie.

Wyjątkowa atmosfera spotkania i czas zbliżających się wielkimi krokami świąt zachęcił drugoklasistów do mini recitalu podczas , którego dzieci zaśpiewały piosenkę ,, Ding dong ….’’ oraz recytowały wiersze  o tematyce świątecznej .

Kolejnym punktem wizyty był udział w zajęciach plastycznych. Podczas warsztatów prowadzonych przez panią Iwonę Kruk uczniowie wykonali wieniec świąteczny z materiałów papierniczych, który po powrocie do szkoły, ozdobił salę lekcyjną.

Spotkanie zakończyły podziękowania  oraz życzenia świąteczne i noworoczne  dla Pracowników Muzeum  Ziemi Szubińskiej !!!

                                                                  Anna Sawicka