XV Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

20 grudnia 2019 odbył się w naszej szkole XV – jubileuszowy Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych. Tegoroczny konkurs poprzedziły eliminacje wstępne przeprowadzone 13 grudnia w wyniku których zakwalifikowało się piętnastu uczestników. Jury w składzie: p. Danuta Witosławska, p.Magdalena Marszalec, oraz p. Karolina Mrówczyńska – Król miało nie lada trudne zadanie w przyznaniu miejsc, wyróżnień i nagród. Wszyscy świetnie zaprezentowali się na szkolnej scenie, chociaż trema nie opuszczała wykonawców. Publiczność natomiast dopingowała i za każdym razem nagradzała dużymi brawami występujących. Nagrody zostały przydzielone w następujących kategoriach:

Klasy 0 -II

Nagroda Publiczności – Jakub Hilschel

I miejsce Jan Prybiński  

II miejsce Daria Szczepaniak     

II miejsce Oliwia Kwaśniewska

Wyróżnienie Milena Hennig, Natalia Kusz,  Patrycja Berka

Klasy III – V

I miejsce Sara Graba, oraz Róża Kuźniak

Wyróżnienie Agata Kitkowska, Laura Graba

Klasy VI – VIII

I miejsce Zofia Wabich, Weronika Brzykcy, Julia Zdralek, oraz Karol Wendland .

Po konkursie kolęd obejrzeliśmy przedstawienie Jasełkowe przygotowane przez uczniów klasy ósmej pod kierunkiem pani Danuty Witosławskiej. Następnie każda klasa zaprezentowała wybraną kolędę, pastorałkę lub piosenkę bożonarodzeniową.

Szczególne podziękowanie kierujemy dla członków Jury, którzy nie mieli łatwego zadania, gdyż poziom muzyczny był naprawdę wysoki, oraz dla pani Karoliny Mrówczyńskiej -Król za poświęcony czas i kawał serducha włożony w przygotowanie dekoracji i całą oprawę plastyczną. Wszystko było dopięte na „ostatni guzik.”

Wszystkim wykonawcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w konkursie za rok.