Bal karnawałowo – walentynkowy dla uczniów klas I – III

Były maski i maseczki
Piękne stroje jak z bajeczki
Bawiliśmy się wspaniale
Niechaj częściej będą bale!

Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków, smaków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas, w dniu 14 lutego 2020 roku, kiedy to ze względu na wyjątkową datę klasy I-III bawiły się na balu walentynowo-karnawałowym prowadzonym przez nauczycielki: Ewelinę Jarecką i Annę Sawicką.


Na pięknie udekorowanej sali szkolnej pojawiły się kolorowe postaci. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: wróżki, królewny, biedronki, księżniczki, rycerzy, piratów, policjantów, żołnierzy, Żółwie Ninja, Batmany, …nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Na sali podczas pląsów i  różnych konkursów oraz zabaw jakimi były: TANIEC NA SERDUSZKACH Z PAPIERU, DEPTANIE BALONÓW,  ZABAWA Z KRZESŁAMI , KRĄŻĄCE SERDUSZKO, PIERNIK Z CZEKOLADY, TANIEC Z BALONEM , QUIZ WALENTYNKOWY, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia.  Spośród wszystkich dzieci, które brały udział w konkursie na najpiękniejsze przebranie karnawałowe po prezentacji w kole, jury przeznaczyło pięć nagród z każdej klasy.

Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę. Po zakończonej zabawie ,w klasach czekał na dzieci pyszny słodki poczęstunek, który uprzyjemnił uczniom czas. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.
Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Ewelina Jarecka i Anna Sawicka