Pancake Day, czyli Dzień Naleśnika.

Ostatki, zapusty – okres kończący karnawał jest różnie nazywany i obchodzony na świecie. Podczas gdy my w Polsce kończymy okres zabaw i szaleństw Tłustym Czwartkiem, w Wielkiej Brytanii obchodzony jest tzw. Pancake Day, czyli Dzień Naleśnika (Shrove Tuesday – Tłusty Wtorek). Głównym posiłkiem dnia są oczywiście naleśniki. Są one używane również do zabaw, takich jak „Pancake race” czy „ Pancake toss”.

Zgodnie z Brytyjską tradycją 25 lutego obchodziliśmy w naszej szkole PANCAKE DAY. Po raz kolejny uczniowie mogli uczestniczyć we wspaniałej zabawie, konkursach i przepysznej uczcie naleśnikowej. Z pewnością tak słodkiej imprezy nie zabraknie również w przyszłym roku.

Dziękujemy wszystkim rodzicom, babciom, nauczycielom i uczniom, którzy pomogli przygotować Dzień Naleśnika w naszej szkole.