Jesień w klasie III

                                        „…Jesienna piosenka w deszczu

srebrnych kropelkach,

ma korali sznur z jarzębiny,

Jesienna piosenka, tańczy ruda sukienka,

tańczą słodkie w kolczykach maliny.

Jesienna piosenka, kolorowa panienka…”

Uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II wraz z nauczycielkami : Anną Sawicką i Eweliną Jarecką uroczyście powitali jesień, jedną z najpiękniejszych, a na pewno najbardziej kolorowych pór roku. Mimo, że dni stają się coraz krótsze, często pada deszcz, robi się coraz chłodniej, przez co kurczy się czas na zabawę na świeżym powietrzu , to jesień wcale nie musi być smutna. W klasie czas mija kolorowo i wesoło!!!

Świadczy o tym na pewno cykl zajęć podczas których uczniowie zdobywali  wiadomości na temat zmian w pogodzie jesienią, czytali wiersze i opowiadania, rozwiązywali krzyżówki, rebusy i zagadki, poznawali jesienne zmiany w świecie zwierząt i ludzi. Szczególnym zainteresowaniem wśród uczniów spotkał się cykl zajęć plastycznych podczas których różnokolorowa jesień na dobre zagościła w klasie trzecioklasistów. W pogodnych nastrojach i przy dźwiękach jesiennej muzyki dzieci ubierały sylwety drzew w kolorowe liście wykonane techniką maczania kawałków gąbki w kolorowych farbach.  Twórcza praca przyniosła trzecioklasistom wiele zadowolenia i radości. Natomiast podsumowaniem rozmów  o roślinach zbożowych rosnących na świecie było wykonanie przez uczniów wielobarwnych pejzaży jesiennych z kolorowego ryżu, który uzyskano poprzez moczenie białego ryżu w wodzie z kolorową krepą. Prace, które powstały w ten sposób wyjątkowo przypadły do gustu zarówno dzieciom , jak i nauczycielom.

 W tym uczniowskim zapracowaniu nie zabrakło również zdrowego ruchu. W poszukiwania złotej polskiej jesieni dzieci wybrały się na spacer po okolicy, podczas którego zbierały jesienne skarby : wielobarwne liście, czerwoną jarzębinę, żołędzie w czapeczkach i lśniące , brązowe kasztany .Te ostatnie zebrane w dużej ilości zasilą szkolną zbiórkę na rzecz Celinki.

 Wszystkim uczniom, którzy lubią jesień i to co ona ze sobą niesie życzymy niesamowitych wrażeń i dużo radości !!! Zapraszamy do kolejnych relacji z uczniowskiego życia !!!

Trzymajcie się i dbajcie o zdrowie !!!  Uczniowie i nauczyciele z klasy III