Dbamy o zdrowie

         Okres jesienno – zimowy jest wyjątkowo trudnym czasem dla zachowania zdrowia,  uniknięcia przeziębień i różnego rodzaju infekcji wśród dzieci.

W ramach realizacji tematyki zdrowotnej, a jednocześnie utrwalenia zasad epidemicznych, uczniów klasy III odwiedziła szkolna pielęgniarka, pani Irenka. Wstępem do spotkania były realizowane zajęcia z cyklu :

  • Dbamy o zdrowie
  • Wizyta u lekarza
  • Leki z domowej apteki, których celem było przekonanie uczniów o konieczności dbania o swoje zdrowie.

   Pani pielęgniarka przygotowała dla dzieci krótką pogadankę na temat potrzeby dbania o zdrowie i higienę osobistą. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się, w jaki sposób można zapobiegać infekcjom, jak należy o siebie dbać, jak ubierać się stosownie do pogody i zdrowo się  odżywiać. Pani Irenka wyjaśniła również dzieciom, jak ważne jest przestrzeganie higieny i na czym polega zdrowy styl życia. Z uwagi na wyjątkowy czas pandemii, w jakim przyszło nam uczyć się, pracować i żyć  pani pielęgniarka wspólnie z wychowawczynią  klasy, panią Anną Sawicką przypomniała dzieciom procedury epidemiologiczne obowiązujące w szkole, to znaczy – noszenie maseczek, częste mycie rąk, dezynfekcję i dystans. Uwrażliwiły dzieci na konieczność ich przestrzegania dla dobra własnego i innych. Uczniowie wspólnie zdecydowali, co mogą jeszcze zrobić, żeby zminimalizować zagrożenie. Dzieci  zdecydowały o ograniczeniu spotkań koleżeńskich i aktywności poza domem.  Razem z wychowawczynią wyraziły swoją wdzięczność i szacunek dla wszystkich pracowników służby zdrowia.