Bal walentynkowo – karnawałowy w klasie trzeciej

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla  uczniów to dzień niezwykły i wyczekiwany. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas.

W poniedziałek 15 stycznia 2021 roku, z okazji minionych walentynek i trwającego karnawału  w naszej szkole  odbył się wielki BAL WALENTYNKOWO- KARNAWAŁOWY.

Tego dnia  już od rana w klasie trzeciej pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w klasie szkolnej można było spotkać wróżki, królewny, malutką żabkę, Pippi Pończoszankę,  rycerzy, żołnierzy, policjantów, lekarza, ratownika medycznego,  kowboja, Indianki oraz Indianina, znanych sportowców i smoka …nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Zanim jednak rozpoczęła się wielka zabawa uczniowie w klasie obejrzeli prezentacje z ciekawostkami na temat serca człowieka i historię powstania walentynek , a także zwyczaje w innych krajach. Po zakończonym seansie udali się na bal…..Wystrój sali gimnastycznej  wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy i konkursów jakimi były: wybranie najpiękniejszego  stroju ( wygrali wszyscy) łączenie złamanych serc, wyszukiwanie miłosnej pary w bajkach, bieg z jajkiem na łyżce, przebijanie balonów, zawijanie mumii, rebusy i puzzle walentynkowe, robienie pięknych korali z makaronu, rysowanie bałwana, zjadanie waty cukrowej i wiele innych. Kiedy pojawiły się pierwsze rytmy wesołej muzyki, uczniowie z wielką ochotą rozpoczęli pląsy i tańce. Wspólnie z dziećmi bawiły  się również Panie nauczycielki Anna Sawicka i Ewelina Jarecka. Wszyscy bawili się znakomicie. Miłą niespodzianką dla dzieci okazał się smaczny słodki poczęstunek w pięknie przystrojonej sali lekcyjnej. Dzieci w trakcie przerw w zabawie kosztowały ciasteczek, paluszków i napojów, aby nabrać energii na dalszą zabawę.

Cały dzień klasie trzeciej spędzony był na bardzo udanej zabawie ,obfitującej w wielką radość i uśmiech. Bal umożliwił dzieciom i nauczycielkom spędzenie czasu w miłej atmosferze ,a to było głównym celem tego balu.

Do zobaczenia za rok balu karnawałowy