Tłusty Czwartek z przesłaniem

Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła dobrych pączków nasmażyła – głosi staropolskie przysłowie”.

Tradycja jedzenia pączków na słodko pojawiła się w Polsce w XVI wieku. Dawniej przygotowując te słodkie drożdżowe ciastka do środka niektórych wkładano orzechy i migdały a osoba, która trafiła na pączek z „niespodzianką” miała cieszyć się szczęściem przez całe życie. Tego szczęścia i zdrowia życzymy Celince, córeczce  byłej uczennicy naszej szkoły .

W tym trudnym dla wszystkich roku ten słodki dzień w naszej szkole przybrał wyjątkowy wymiar i znaczenie . Uczniowie klas młodszych oraz pracownicy naszej szkoły kupując pączki przygotowane przez panie z koła gospodyń wiejskich w Królikowie  już po raz kolejny włączyli się w zbiórkę pieniędzy dla Celinki Andrzejewskiej z Szubina chorej na rdzeniowy zanik mięśni .