Sukcesy naszych uczniów w konkursie plastycznym

W dniu 11.02.2021 w Muzeum Ziemi Szubińskiej został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „POMNIK NAD MOGIŁĄ POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH W SZUBINIE”. Organizatorami konkursu było Muzeum Ziemi Szubińskiej oraz Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 Koło Szubin. Celem konkursu było rozwijanie zdolności plastycznych i kształtowanie wrażliwości artystycznej dzieci i młodzieży; kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych; rozwijanie poczucia dumy z historii lokalnej.

Uczestnicy wykonywali pracę plastyczną przedstawiającą:
• pomnik nad mogiłą powstańców w Szubinie z 1924 r.;
• pomnik nad mogiłą powstańców w Szubinie z 1939 r.;
• pomnik zniszczony przez Niemców w czasie II wojny światowej;
• pomnik w latach 1945-2019.
• pomnik nad mogiłą powstańców w Szubinie po odbudowie w 2019 r.


Konkurs przeznaczony był dla dzieci w wieku przedszkolnym, dla uczniów szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych. Łącznie wpłynęło 56 prac wykonanych różnymi technikami. Niezależne jury w składzie: przewodnicząca Hanna Zawadzka-Pleszyńska, Mariola Polańska i Kamila Czechowska zgodnie z przyjętymi w regulaminie kryteriami wyłoniło następujących laureatów konkursu.

W kategorii klas IV-VIII szkół podstawowych :
I miejsce zajęła uczennica klasy ósmej – Martyna CyganekW kategorii prac wykonanych techniką przestrzenną:
I miejsce Sonia Sztuba


II miejsce Martyna Antosik


III miejsce Antonina ŻakowskaLaureatom konkursu serdecznie gratulujemy i zapraszamy po odbiór dyplomów i nagród rzeczowych ufundowanych przez Muzeum Ziemi Szubińskiej, a pani Hannie Molenda, która zachęciła swoich uczniów do wzięcia udziału w konkursie po odbiór podziękowań od 26.02.2021 do Muzeum Ziemi Szubińskiej od poniedziałku do piątku od godz. 8.00 do 16.00 oraz w niedzielę 7.03.2021 od godz. 12.00 do 16.00.