Klasa III wita wiosnę !

   Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. To czas, kiedy chowamy czapki, rękawiczki i szaliki głęboko do szuflady i przygotowujemy się na nadejście cieplejszych, przyjemniejszych dni. 21 marca każdego roku obchodzimy Pierwszy Dzień Wiosny.

   Z tego też powodu 19 marca –   piątek ,  ostatni dzień  nauki stacjonarnej  uczniowie klasy III spędzili  inaczej niż zwykle . Razem z paniami  wychowawczyniami , Anną Sawicką i Eweliną Jarecką  dzieci zorganizowały uroczyste  Powitanie Wiosny . W godzinach porannych zajęły się wykonaniem kukły Marzanny, która zgodnie z tradycją jest symbolem odchodzącej zimy. Następnie przygotowały klasę lekcyjną  na świętowanie tego dnia, nakryły pięknie stoliki i przygotowały smaczny  poczęstunek. Dzieci wykonały również ciekawe i kolorowe ilustracje wiosny, które rozwiesiły w sali  lekcyjnej. Duża grupa uczniów zaprezentowała  prace plastyczne wykonane na konkurs ,, Wiosenne kwiaty’’. Najważniejszą  częścią świętowania tego dnia było  przedstawienie  pod tytułem ,,Zwiastuny wiosny’’,  w czasie którego  dziewczynki i chłopcy wcielili się w role symboli wiosny oraz dzieci oczekujących na jej nadejście. Ciekawą treść przedstawienia upiększały wspaniałe stroje przygotowane przez dzieci  oraz okolicznościowa scenografia. Przedstawienie zostało nagrane i będzie umieszczone na stronie szkoły. Kolejnym punktem programu  był przemarsz z Marzanną i przepędzenie zimy. Na placu zabaw odbył się sąd nad Marzanną. Wśród okrzyków ,, żegnaj zimo , witaj wiosno ‘’  uczniowie naszej klasy dokonali uroczystego pożegnania zimy i powitania wyczekiwanej  kolorowej i ciepłej wiosny .

Ze względów ekologicznych nasza Marzanna nie została wrzucona do rzeki, ani spalona.

W tym roku wiosna nie do końca przegnała upartą zimę i przywitała nas nie najcieplejszą aurą, ale nie daliśmy się jej i stworzyliśmy cudowną, niezwykle miłą atmosferę. A wszystko to za sprawą nas i naszych pomysłowych pań, które  przygotowały wiele atrakcji, aby ten dzień uczniowie mogli przeżyć w sposób twórczy , wykazać się swoimi talentami i zapamiętać na dłużej .

Mamy wielką nadzieję, że wiosna posłucha naszych próśb i zostanie z nami już na dobre.

Ciepło pozdrawiamy Całą Brać Uczniowską Naszej Szkoły , życzymy zdrowia i szybkiego powrotu do szkoły !!!