Trwa nabór do 19. edycji programu stypendialnego Klasa

Szanowni Państwo,

jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, że wystartowała 19. rekrutacja do flagowej inicjatywy Fundacji BNP Paribas – programu stypendialnego Klasa.

Z uwagi na sytuację epidemiczną, Fundacja BNP Paribas podjęła decyzję o przedłużeniu rekrutacji do 30 kwietnia 2021 roku. Uprzejmie prosimy o zaktualizowanie tej informacji w artykule na Państwa stronie.
Informacja prasowa o przedłużeniu rekrutacji jest dostępna tutaj.

„Klasa” to autorski program stypendialny Fundacji BNP Paribas, który od 19 lat umożliwia zdolnym absolwentom szkół podstawowych, pochodzących z mniejszych miejscowości, naukę w renomowanych liceach w 5 miastach akademickich w Polsce – Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Szczecinie i Gdyni.

Uczestnicy programu otrzymują:

·    pełne wsparcie finansowe w trakcie 4-letniej nauki w liceum (m.in. pobyt w internacie, wyżywienie, podręczniki, comiesięczne kieszonkowe, udział w wycieczkach szkolnych, wyjściach kulturalnych i zajęciach dodatkowych, stałą opiekę wychowawcy i pedagogów),

·       stypendium finansowe na I roku studiów,

·       udział w integracyjnym obozie językowym oraz letnim obozie stypendystów,

·       wsparcie działań wolontariackich i dalszy rozwój w ramach działalności Stowarzyszenia Absolwentów „Klasy”.

Program skierowany jest do uczniów ósmych klas szkół podstawowych, którzy:

·    dobrze się uczą – średnia po I semestrze ósmej klasy podstawowej powyżej 4,5 i/lub posiadają tytuł laureata/finalisty olimpiady lub konkursu przedmiotowego i/lub posiadają inne osiągnięcia naukowe, artystyczne, społeczne,

·      pochodzą ze wsi i miejscowości do 100 tys. mieszkańców,

·      znajdują się w trudnej sytuacji finansowej (dochód nieprzekraczający 1200 zł na osobę w rodzinie),

·      otrzymają rekomendację dyrektora szkoły lub wychowawcy,

·      mają ponadprzeciętną motywację i angażują się społecznie.

Do tej pory z programu skorzystało blisko 800 uczniów z 350 miejscowości. Program istnieje od 2003 r. Bank BNP Paribas przekazał na jego funkcjonowanie 24 miliony złotych.

W załączniku znajdą Państwo pakiet materiałów promocyjnych (ulotka, plakat, grafika, podstawowe informacje), a powyżej film promujący tegoroczną rekrutację.

Zachęcamy do umieszczenia ich na swojej stronie internetowej, kanałach social media, przesłania do placówek oświatowych lub bezpośrednio do potencjalnych kandydatów i ich opiekunów.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę Fundacji BNP Paribas oraz do kontaktu mailowego na adres klasa@bnpparibas.pl