Operowy zawrót głowy

W środę 2.06. br. uczniowie klasy IV wraz z wychowawczynią Moniką Gliszczyńską odwiedzili bydgoską Operę Nova. Dzieci uczestniczyły w przedstawieniu muzycznym pt.: „Operowy zawrót głowy”.

Co to jest libretto? Dlaczego w operze śpiewa się po włosku? Z jakiego powodu artyści muszą się rozśpiewać? Na te pytania odpowiadał spektakl.

         „Operowy zawrót głowy” do muzyki Macieja Małeckiego,wprowadził dzieci w świat opery. Były zabawy z językowymi łamańcami, pojedynki na słowa i wspólne śpiewanie.  Idea spektaklu to zaznajomienie dzieci z formą klasycznej opery (w tym z szeroko rozumianą estetyką muzyki klasycznej), ukazanie im piękna i bogactwa naszego rodzimego języka oraz zachęta do poprawnego posługiwania się polszczyzną. Doskonała okazja , by w formie zabawy z dziećmi odkryć piękno opery i razem z nimi przełamać wiele językowych trudności. W libretto autorstwa Magdaleny Małeckiej-Wippich wpleciono także piosenki ,m.in.do wierszy Małgorzaty Strzałkowskiej,                jednej z najlepszych autorek literatury dziecięcej.