Pierwszaki i alpaki!!!

     Śladem swoich starszych kolegów z klasy II i III , 27 września 2021 roku uczniowie klasy pierwszej pod opieką wychowawczyni pani Anny Sawickiej i pani Karoliny Mrówczyńskiej – Król wyjechali na swoją pierwszą klasową wycieczkę. Miejscem wyjazdu był ,,Alpakowy ogród’’ w Starym Jarużynie , niezwykłe miejsce, gdzie dzieci mogły zobaczyć z bliska zwierzęcych –mieszkańców, poznać ich historię , pochodzenie  i nauczyć się szacunku do zwierząt.

Właściciele ogrodu  opowiedzieli dzieciom o życiu alpak, kóz, owiec, papug i królików. Z dużą  przyjemnością uczniowie karmili alpaki, kozy i króliki pyszną i zdrową marchewką , a owce gałązkami krzewów. Wielką ciekawość wzbudziły u pierwszoklasistów  woliery z różnokolorowymi papugami. Największą uwagą były obdarzane jednak szlachetnie kroczące po obejściu, puszyste i wielkookie alpaki. 

Kolejnym  punktem pobytu w ogrodzie był udział w mini zawodach sportowych:  w wyścigach na skaczącej piłce, przenosząc jajko na łyżeczce, ścigając się w workach  i  przeciągając linę uczniowie  rywalizowali ze sobą według zasady fair-play . Po takiej ilości wrażeń pierwszaki z ochotą zjadły samodzielnie upieczone kiełbaski, a na deser otrzymały odrobinę słodkości w postaci waty cukrowej. Następnie dzieci miały kilka chwil na zabawę na placu zabaw, spacery z alpakami w towarzystwie właścicieli  oraz nawiązywanie nowych relacji z rówieśnikami z klasy.

Ostatnim punktem pobytu w ,,Alpakowym ogrodzie’’ było wykonanie pracy plastycznej w postaci ozdobienia drewnianej sylwety alpaki oraz wspólne klasowe zdjęcie . We wspaniałych humorach, pełni pozytywnych emocji i z bagażem wiadomości  pierwszoklasiści zakończyli pobyt w tym niezwykłym ogrodzie .

Dziękując właścicielom za gościnę, obiecali kolejny przyjazd w to magiczne miejsce.