Ostatni piątek w naszej szkole upłynął pod znakiem sportu i aktywnego wypoczynku. Wychowawczynie klas V i VI – p. Magdalena Wietchy oraz p. Magdalena Marszalec – wraz z opiekunkami: p. Lidią Zielińską, p. Magdaleną Piecuch i p. Agnieszką Chojnacką, zorganizowały dla uczniów wycieczkę rowerową do Wąsosza.
Dopisała nam piękna pogoda, która sprzyjała zarówno jeździe na rowerach, jak i późniejszemu relaksowi na miejscu. Po dotarciu do celu rozłożyliśmy koce piknikowe i rozpoczęliśmy wspólny odpoczynek. Podczas spotkania rozmawialiśmy o wykluczeniu, krzywdzie oraz przejawach przemocy rówieśniczej. Omówione zostały również zasady ochrony wizerunku i prywatności w internecie. Było to jedno z działań realizowanych w ramach Tygodnia Bezpieczeństwa.
Sama wycieczka stanowiła podsumowanie całego tygodnia, który rozpoczął się w poniedziałek przypomnieniem zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczniowie mogli podczas wyjazdu wykazać się znajomością przepisów w praktyce oraz umiejętnością prawidłowego i bezpiecznego poruszania się po drogach.
Podczas gdy jedni odpoczywali na kocach, inni aktywnie spędzali czas, grając w piłkę plażową. Do szkoły wróciliśmy nieco zmęczeni, głównie za sprawą wysokiej temperatury, jednak doskonała atmosfera i sama jazda na rowerze sprawiły, że wycieczka okazała się wspaniałym wstępem do zbliżających się wakacji.



















