Serdecznie zapraszamy dzieci z przedszkola oraz uczniów klas I–III do udziału w szkolnym konkursie recytatorskim „Wiosno, ach to Ty”.
Cele konkursu:
– zachęcanie do wspólnego czytania z dzieckiem literatury polskiej, w tym poezji dla dzieci,
– kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego oraz rozwijanie zdolności recytatorskich,
– wspieranie działań twórczych dzieci w różnych formach aktywności,
– uwrażliwianie na piękno,
– przyjemne spędzanie czasu wolnego przez rodziców i dzieci.
Warunki uczestnictwa:
– w konkursie mogą uczestniczyć dzieci z przedszkola oraz uczniowie klas I, II i III,
– zgłoszenia udziału dziecka w konkursie dokonuje uczeń lub rodzic u nauczyciela wychowawcy,
– nauczyciel wybiera spośród kandydatów 4 przedstawicieli do dnia 23 marca 2026 r. i zgłasza ich organizatorom,
– uczestnicy recytują wiersze o tematyce wiosennej.
Konkurs odbędzie się 27 marca 2026 r.
Kryteria oceny:
– dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie,
– ogólny wyraz artystyczny (gest sceniczny, element ruchu).
Zapraszamy do udziału w konkursie.
Organizatorki:
Anna Kujawa
Karolina Brzykcy
Violetta Wichłacz



















